Neděle, 22 května, 2022

Pracovní obuv a pracovní oděvy kam se podíváš

Must read

Pracovní obuv a pracovní oděvy se staly nevyhnutelnou součástí života mnoha profesí, zejména s ohledem na stále přísnější zákony o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. Je skvělé, že kam se podíváme, tam se objeví řemeslník v pracovním oděvu vysokou viditelností, např. reflexní pracovní bundě či vestě, nebo stavební dělník v bezpečnostní pracovní obuvi, navíc se silnými koženými pracovními rukavicemi. Díky tomu vznikl také rozsáhlý trh s pracovním oblečením a pracovními botami, který je zaměřen na komerční účely a který se rozvíjí na základě požadavků různých, nejen průmyslových odvětví.

Mít nohy stále v pohodě

Ve srovnání s běžnými botami nebo holínkami je bezpečnostní pracovní obuv speciálně navržena tak, aby chránila nohy v nebezpečném prostředí. Vezměte si například průměrné staveniště. Staveniště si můžeme představit jako jakési nebezpečné hřiště plné cihel, těžkého dřeva, hřebíků, betonu a nebezpečných strojů. V takovém prostředí dochází k nehodám poměrně často. Bez vhodné pracovní obuvi by nepochybně docházelo k mnohem většímu počtu probodnutí chodidel vyčnívajícími hřebíky či rozdrcení prstů. Nebýt dokonalých, kvalitních pracovních bot z pracovniochrana.ski, byly by tyto pravidelné nehody mnohem závažnější.

Reflexní pracovní oděv zachraňuje

Podobně je třeba uvažovat i o dělníkovi na dálnici, který pracuje třeba i v noci. Bez kvalitního pracovního oblečení s vysokou viditelností (reflexní bunda, reflexní vesta, reflexní prvky na pracovním oblečení) by se tento druh práce stal mnohem nebezpečnějším, než je nezbytně nutné. Je důležité, aby byla po celou dobu zachována viditelnost, aby se předešlo dopravním nehodám a také narušení provozu. A co třeba práce s chemikáliemi? Je v takovém případě důležité mít odpovídající pracovní obuv a pracovní oděv? Samozřejmě! Pracovní oděvy, pracovní obuv, pracovní rukavice… se naštěstí stávají stále jasnější volbou pro zaměstnavatele i zaměstnance.

- Advertisement -

More articles

- Advertisement -

Latest article